Technologie
Domy E4 - Wienerberger

Emocje, energia, ekologia oraz ekonomia

Firmę Wienerberger zna każdy, kto wykańczając swoje mieszkanie czy dom przeglądał najlepsze oferty produktów ceramicznych. Choć z sukcesem zajmują się tworzeniem materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, ta znana austriacka firma o tradycji sięgającej XIX wieku, postanowiła zaprojektować cały dom. I to nie byle jaki dom.

Projekt Dom e4 to pomysł specjalistów z Wienerbergera na dom energooszczędny, który jednocześnie „gwarantuje równowagę między potrzebami emocjonalnymi, a czysto użytkowymi, jednocześnie prezentując kompleksowe podejście do domu jako do złożonego i zmieniającego się wraz z upływem czasu organizmu”. Tak w każdym razie twierdzą twórcy koncepcji, wśród których znaleźli się także eksperci z pracowni Mąka-Sojka Architekci.

Skąd nazwa? Chodzi o połączenie czterech najważniejszych obszarów życia człowieka w kontakcie ze środowiskiem: emocje, związane z komfortem życia, energia – oraz jej efektywne wykorzystanie, ekologia oraz ekonomia.

Domy E4 - Wienerberger

Domy E4 – Wienerberger

Dom e4 wpisuje się w coraz bardziej popularny trend tworzenia budynków nie tylko funkcjonalnych oraz przyjaznych mieszkańcom czy użytkownikom – dotyczy on bowiem także architektury biurowej – ale także środowisku. Łączy je koncentracja na odnawialnych źródłach energii oraz wykorzystywanie materiałów które pozwolą na najmniejsze straty energetyczne.

Wienerberger swój pierwszy Dom e4 postawi w Cisie, miejscowości pod Warszawą. To tam powstanie energooszczędnego osiedle, które w pełni spełniać będzie unijne założenia dotyczące standardów budowlanych oraz energetycznych, które stopniowo wprowadzane będą do 2021 roku.

Domy E4 - Wienerberger

Jak twierdzą twórcy domów e4, osiedle to będzie jednak nie tylko niezwykle funkcjonalne oraz przyjazne otoczeniu oraz mieszkańcom, ale także zaprojektowane z myślą o najnowszych trendach architektonicznych. Maciej Mąka z pracowni Mąka-Sojka Architekci o projekcie mówi tak: – Dom e4 (…) wyraźnie wyróżnia się na tle innych proponowanych projektów i przeczy utartym wyobrażeniom na temat urody takich domów. Naszym wyzwaniem było, by efektywnie połączyć innowacyjne rozwiązania z dobrej jakości architekturą i funkcjonalnością.

Znając materiały Wienerbergera oraz ich jakość, a także pomysłowość architektów z Mąka-Sojka Architekci można domyślać się, iż Domy e4 zrobią furorę. I już nie możemy się ich doczekać!

Share this Story
 • Domy E4 - Wienerberger
  Technologie

  Emocje, energia, ekologia oraz ekonomia

  Firmę Wienerberger zna każdy, kto wykańczając swoje mieszkanie czy dom przeglądał najlepsze oferty produktów ceramicznych. Choć z sukcesem zajmują się tworzeniem ...
 • Simple house - www.simplehouse.pl
  Energooszczędne Technologie

  Piękno prostoty. Simple House

  Dom modułowy – nowość na rynku budowlanym – powstał jako odpowiedź na potrzeby klasy średniej. To bowiem idealny pomysł na to ...
 • Dom modułowy
  Technologie

  Rewolucja w budownictwie mieszkalnym

  Jeśli inwestorom zależy na to, aby stworzyć swój wymarzony dom szybko i sprawnie, może to zrobić. Wystarczy, iż sięgnie po nowe ...
 • Dom pasywny
  Trendy

  Na czym polega budownictwo pasywne?

  W biurach projektowych, a niekiedy także już na działkach można spotkać budynki o dość nietypowej bryle jak na polskie tradycje. To ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Technologie

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline