Aranżacje

Folklor w domu i zagrodzie!

Styl etno to wybór dla osób odważnych – nie bojących się eksperymentów z kolorami oraz fakturami, ale też takich, które nie znoszą w domu nudy i uwielbiają nieszablonowe, intrygujące dodatki. Folklor nadaje bowiem wnętrzu nie tylko domowej atmosfery i przytulności, ale także jest w stanie nadać nawet niewielkiemu, skromnie wyposażonemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru.

Aby jednak mieszkanie wykończone folklorystycznymi dodatkami nie wyglądało jak kiczowata mieszanina nie pasujących do siebie ozdób, najważniejsze jest zachowanie umiaru i pewna ostrożność – co za dużo to zdecydowanie niezdrowo. Właśnie dlatego, decydując się na etno w naszym domu przede wszystkim należy postawić na dodatki, które wniosą do wnętrza odrobiny koloru, lekkości i wiosennej radości. Choć oczywiście na rynku nie brak także mebli stylizowanych na tradycyjne sprzęty wiejskich domów.

Najprościej styl folklorystyczny do naszych czterech kątów wprowadzić jednak materiałami. Doskonale sprawdzą się zasłony zdobione ludowymi kwiatami – to bujne i niezwykle atrakcyjne zdobienie okien może całkowicie odmienić wygląd pokoju. Dodatkowo ciekawie upięte i o interesującej fakturze może okazać się być jedyną ozdobą, jakiej będziemy potrzebować.

Ludowe motywy przemycić można także na poduszkach, kapach oraz pościeli. Wybierając je warto kierować się głównym kolorem tkaniny, tak aby najlepiej pasował do charakteru wnętrza. Tak jak żywe i intensywne barwy świetnie sprawdzają się w pokoju dziennym, tak sypialnia – miejsce odpoczynku i relaksu – powinna być raczej utrzymana w stonowanych kolorach i bez przesadnie mocnych akcentów. Doskonałym wyjściem będą więc spokojne pastele – róże, fiolety i błękity, które idealnie sprawdzą się jako tło do folkowych wzorów.

Prawdziwym ukoronowaniem etnicznego wnętrza może być dywan z ludowymi akcentami. Mocny akcent w postaci etnicznych wzorów świetnie sprawdzi się we wnętrzach o prostych meblach i dość ograniczonej palecie barw. W takim otoczeniu kolorowy dywan będzie miał szansę przykuć wzrok, królując samodzielnie w pomieszczeniu.

Styl folklorystyczny jest więc idealnym pomysłem na odświeżenie aranżacji – nie trzeba bowiem zmieniać całego domu, aby nadać mu nowy, unikatowy charakter. Właśnie dlatego tak chętnie wybierany jest wiosną i latem – w pełnym słońcu kolory wyglądają przecież najpiękniej!

Share this Story
  • Aranżacje

    Folklor w domu i zagrodzie!

    Styl etno to wybór dla osób odważnych – nie bojących się eksperymentów z kolorami oraz fakturami, ale też takich, które nie ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Aranżacje

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline