Aranżacje

Nowoczesny pokój dla dziecka

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju i wzrastania. Jednym z działań w tym kierunku może być stworzenie dziecku odpowiedniego, bezpiecznego pokoju, który będzie sprzyjał kreatywności i rozbudzaniu zainteresowań.

Wystój wnętrza

Przy projektowaniu idealnego pokoju dla dziecka trzeba mieć na uwadze fakt, ze dzieci szybko rosną, zmieniają się im zainteresowania i hobby. Aranżowanie wiec pokoju z naciskiem na bohaterów np. jednej bajki czy jednego motywu, może skutkować koniecznością przearanżowania pokoju kilka razy w ciągu kilku lat. Warto wiec skupić się tylko na ogólnych motywach przyjaznych dziecku i położyć akcent na elementy które łatwo wymienić np. poduszki czy inne tekstylia, obrazki na ścianie. Wszystko po to, aby zaoszczędzić obie niepotrzebnych i kosztownych zmian.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność przede wszystkim

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny. Jeżeli projektujemy pokój dla kilkulatka musimy mieć na względzie, że np. stoik z krzesełkiem za kilka lat będzie już bezużyteczny. Warto więc zastosować meble, które będą rosły razem  dzieckiem lub z łatwością będzie je można przerobić lub wymienić na większy model.

Zadbaj o dodatki

Nie trzeba kupować drogich mebli i sprzętów, aby nadać charakteru dziecięcemu pokojowi. Czasami wystarczy zastosować kilka prostych i kolorowych dodatków:

– ściana inna niż wszystkie – pomaluj jedną ścianę na inny kolor, pastelowy lub w odcieniach szarości, albo połóż dziecięcą, nienachalną tapetę

– zastosuj kolorową wykładzinę lub dywan w ciekawym dziecięcym kształcie

– przytulne światło  – dobre światło jest konieczne i do nauki i do zabawy, a także w czasie nocy, ciekawy kształt lampek w kształcie zwierząt lub kolorowych girland są teraz dostępne w wielu sklepach

Przechowywanie

Aby uniknąć ciągłego bałaganu w pokoju dziecięcym zadbaj o odpowiedni system przechowywania zarówno zabawek jak i przedmiotów do nauki i ubrań. Najlepiej sprawdzają się zamykane szafki podzielone na segmenty. Tym sposobem cały bałagan będzie łatwiejszy do ogarnięcia. A mniejsze fronty szafek będzie łatwiej polakierować na ciekawe, pastelowe kolory lub wzory, które dodatkowo nadadzą charakteru.

Więcej na temat urządzania pokoju dla dziecka możesz przeczytać na portalu Murator.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Anna Góral
Load More In Aranżacje

Leave a Reply

Check Also

Dachy – trendy na 2020 rok

Jak będą wyglądały trendy w pokryciach dachowych w ...

Inline
Inline