Aranżacje

Wymarzona łazienka

Wymarzona łazienka w wymarzonym domu powinna być przede wszystkim piękna i funkcjonalna. Jest to pomieszczenie domowe, z którego korzystamy bardzo często. Badania twierdzą, że w ciągu swojego życia człowiek może spędzić w łazience od 6 miesięcy do nawet kilku lat. Jest więc to kluczowe pomieszczenie, które powinno być przyjazne użytkownikom, funkcjonalne i urządzone ze smakiem.

Z uwagi na fakt, że w łazience znajdują się elementy montowane na stałe np. płytki, kafle, urządzenia sanitarne, nie można ich po prostu przestawić lub wymienić bez organizacji generalnego remontu. Dlatego też należy zadbać o odpowiedni rozkład pomieszczenia, a także jego design. Moda w architekturze wnętrz zmienia się bardzo szybko i często okazuje się, że nawet w przeciągu pięciu lat nasz wystrój może okazać się już przestarzały. Najlepszym sposobem na zapobieganie remontom i wymianie wyposażenia co kilka lat jest zastawanie uniwersalnych kolorów.

Dopasowanie do aktualnych trendów można uzyskać poprzez zastosowanie aktualnie modnych kolorów dodatków np. ręczników, dywaników, akcesoriów łazienkowych. Zdecydowanie taki rodzaj sprzętu będzie łatwiej wymienić za kilka lat bez ponoszenia horrendalnych kosztów. Dzięki temu nasza łazienka co kilka lat może nabierać nowego wyglądu.

Warunkiem osiągnięcia takiego efektu jes

t zastosowanie uniwersalnych kolorów sprzętów sanitarnych oraz płytek i mebli. Najlepiej zastosować jasne, beżowe lub czarne elementy, gdyż takie kolory będą zawsze modne i zawsze będzie można do nich dopasować inny asortyment.

Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie szarości, grafitów lub delikatnych akcentów drewnianych.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Anna Góral
Load More In Aranżacje

Leave a Reply

Check Also

Domy z gliny – budownictwo ekologiczne

W Polsce gliniany dom często kojarzony jest z ...

Inline
Inline