Aranżacje, Style

Jak nie znudzić się łazienką

Jak sprawić, aby łazienka pozostała piękna, mimo upływającego czasu? To przecież jedno z tych pomieszczeń, na których remont decydujemy się w ostateczności. Wykończona w sposób oryginalny może jednak cieszyć oko użytkownika przez długie lata. Jak to jednak osiągnąć?

Najważniejszy jest umiar. Ponadczasowa łazienka to taka, która nie przytłacza swoją aranżacją – przesada bowiem szybko się nudzi. Aby więc z pobytu w łazience czerpać przyjemność estetyczną tak za pierwszym razem, jak i tysięcznym, postawić należy na prostotę. Minimalizm w aranżacji pozwala bowiem na swobodne rozpieszczanie wizualnych akcentów, dzięki którym pomieszczenie to nabierze charakteru i będzie się wyróżniać.

Ciekawym pomysłem na oryginalną łazienkę jest zastosowanie motywów graficznych w sferze prysznicowej – to jeden z tych akcentów, który może zupełnie zmienić efekt końcowy wykończenia. Świetnie do tego sprawdzają się np. wzory na szklanych drzwiach bądź ściankach prysznica. Są nie tylko ozdobą, ale także zapewniają intymność osobie korzystającej właśnie z prysznica. Szczególnie popularne są dziś wzory w postaci liter, które dobrze współgrają z minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzem. Typograficzne wzory świetnie sprawdzą się także w postaci plakatów w antyramach czy wodoodpornych fototapet – decydując się na nie, najlepiej zastosować stonowanych kolorów np. bieli ścian i wyposażenia, dzięki której każdy wzór będzie się wyróżniał.

Wykończając ponadczasową łazienkę zastosować można wariat całkowicie odwrotny – postawić na kolor. Nie chodzi jednak o chaos intensywnych, mocnych barw, a raczej wykorzystanie koloru jako dodatku, mocnego akcentu łazienki. Osiągnąć to można dodając do delikatnego tła ciekawy mebel lub ozdobę w modnej barwie – szczególnie popularne są dziś odcienie soczystej zieleni, bądź ponadczasowe bordo i fiolet. Doskonale prezentują się one na błyszczącym tle kafelek lub połyskujących mebli, utrzymanych w odcieniach écru czy szarości.

W łazience nie trzeba obawiać się także mebli – świetnie sprawdzą się szczególne podwieszane, które zapewnią funkcjonalność pomieszczeniu oraz komfort sprzątania. Dobrym rozwiązaniem są także konsole umywalkowe w połączeniu z przybornikami – szafkami na kółkach, które można łatwo przestawić. Rozwiązania te są nie tylko niezwykle praktyczne, ale także lekkie i eleganckie, co na pewno spodoba się wymagającym.

Nowoczesna, choć ponadczasowa łazienka nie musi być nudna. Stosując intrygujące akcenty zdobnicze i z odwagą ją wykańczając, można stworzyć przestrzeń przyjazną, funkcjonalną, ale i taką, która pozostanie równie piękna po latach. Wystarczy odrobina wyobraźni!

Share this Story
  • Aranżacje Style

    Jak nie znudzić się łazienką

    Jak sprawić, aby łazienka pozostała piękna, mimo upływającego czasu? To przecież jedno z tych pomieszczeń, na których remont decydujemy się w ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Aranżacje

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline