Energooszczędne, Technologie
Simple house - www.simplehouse.pl

Piękno prostoty. Simple House

Dom modułowy – nowość na rynku budowlanym – powstał jako odpowiedź na potrzeby klasy średniej. To bowiem idealny pomysł na to jak szybko i w przyzwoitej cenie wybudować dom, który będzie nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale także energooszczędny. Właśnie dla takich osób swoje interesujące i świetnie oceniane prefabrykowane domy zaprojektowała firma Simple House, której przedstawiciele o swoich początkach opowiadali w artykule opublikowanym w Pulsie Biznesu.

Marzeniem Adama Czajkowskiego i Dariusza Radziewicza – właścicieli Simple House – było stworzenie produktu wpisującego się w najbardziej powszechne potrzeby ludzi klasy średniej. To z jednej strony coraz bardziej przyzwoity system dróg oraz transportu publicznego, z drugiej zaś niezwykle wygórowane ceny za działki usytuowane w miastach. W takiej sytuacji, osoby zakładające lub powiększające rodzinę, ale też osoby które marzą o zamieszkaniu poza miastem, nie są w stanie pozwolić sobie na kupno nieruchomości. Ich domy modułowe miały więc dać szansę spełnić marzenia o własnym domu za miastem, nie ignorując przy tym potrzeb tak energetycznych jak i estetycznych przyszłych właścicieli.

Simple house - www.simplehouse.pl

Bo choć w Polsce tworzeniem prefabrykowanych domów zajmuje się coraz więcej firm, niewiele dba o to, aby ich produkty zwyczajnie mogły się podobać. Ogromnie wiele wśród nich jest takich, które tworzą architektoniczne makabry, zaśmiecające krajobraz pseudo-dworkami. A ten bogaty, choć niezwykle kiczowaty dom przestał się już Polakom podobać – coraz większe uznanie zyskuje bowiem styl prosty, choć elegancki, dzięki któremu osiągnąć można maksymalną funkcjonalność oraz zapewnić świetne parametry termoizolacyjne. Aby poprawić te właściwości, domy zaopatrzono w nowoczesne rozwiązania technologiczne takie choćby mechaniczna wentylacja, rekuperacja pompy ciepła czy solary.

I właśnie dlatego powstały pierwsze domy modułowe Simple House, mocno inspirowane architekturą skandynawską. To projekt niezwykłe łatwy do modyfikacji. Dzięki powtarzalności schematów – także zdecydowanie tańszy niż tradycyjne domy. Za jeden metr kw. Powierzchni płaci się zwykle od 2,5 do 3,5 tys. złotych, nieco więcej, kiedy dom tworzony jest według indywidualnego projektu.

Simple house - www.simplehouse.pl

Domy tworzone w pracowni Czajkowskiego i Raczkowskiego są bryłą niezwykle prostą, dzięki czemu idealnie wpisującą się w otaczający ją krajobraz. Mniejsza powierzchnia zewnętrzna to także gwarancja energoszczędności. Jednocześnie, prosty dom można niemal dowolnie modyfikować – powiększając lub zmieniając nieco układ wedle własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, dodając np. aneks mieszkalny, zadaszenia czy też garaż.

Modułowy dom nie musi więc kojarzyć się z nieatrakcyjnym pudełkiem, które nagle zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu. Domy takie mogą być prawdziwym hitem najbliższych lat, które pomogą wielu ludziom spełnić swoje marzenia – niewielkim kosztem.

Share this Story
 • Domy E4 - Wienerberger
  Technologie

  Emocje, energia, ekologia oraz ekonomia

  Firmę Wienerberger zna każdy, kto wykańczając swoje mieszkanie czy dom przeglądał najlepsze oferty produktów ceramicznych. Choć z sukcesem zajmują się tworzeniem ...
 • Simple house - www.simplehouse.pl
  Energooszczędne Technologie

  Piękno prostoty. Simple House

  Dom modułowy – nowość na rynku budowlanym – powstał jako odpowiedź na potrzeby klasy średniej. To bowiem idealny pomysł na to ...
 • Dom modułowy
  Technologie

  Rewolucja w budownictwie mieszkalnym

  Jeśli inwestorom zależy na to, aby stworzyć swój wymarzony dom szybko i sprawnie, może to zrobić. Wystarczy, iż sięgnie po nowe ...
 • Dom pasywny
  Trendy

  Na czym polega budownictwo pasywne?

  W biurach projektowych, a niekiedy także już na działkach można spotkać budynki o dość nietypowej bryle jak na polskie tradycje. To ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Energooszczędne

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline