Trendy, Wydarzenia

Dom na Odrze popłynie do końca roku

Ponad rok temu, Ola i Patryk za pomocą platformy wspieram.to zbierali fundusze na realizację całkowicie szalonego projektu – budowę pływającego domu na Odrze. Choć udało im się zebrać ok. 120 tys. złotych – o ponad 20 tys. więcej niż potrzebowali – spełnienie marzeń okazuje się być nieco bardziej wymagające, niż zakładali. To wcale nie oznacza jednak, że zamierzają rezygnować!

Dom na Odrze ma powstać w pobliżu Wyspy Grodzkiej w Szczecinie. Dlaczego tam? Chodzi przede wszystkim o specyficzną lokalizację – zarówno blisko centrum miasta jak i w otoczeniu natury. Mobilny, pływający dom, który można zacumować wszędzie, ma być nie tylko ewenementem architektonicznym, ale także otwartą przystanią dla kreatywnych, twórczych osób i artystów. Już zaplanowano, iż w pływającym domu realizowany będzie we współpracy z Akademią Sztuki program Art Residency – oznacza to, iż zapraszani do niego będą przeróżni artyści z kraju i zagranicy. To tam będą tworzyć oraz pokazywać światu efekty swojej pracy. Właśnie dlatego dom został podzielony na dwie części: otwartą – wystawienniczą na parterze oraz bardziej prywatną na antresoli.

Jak twierdzą pomysłodawcy i realizatorzy przedsięwzięcia, opóźnienia w budowie związane były z koniecznością zmiany wykonawcy. Spowodowało to poważne opóźnienia wynikające ze szczyty sezonu budowlanego i trudności nowej ekipy z przyspieszeniem terminu rozpoczęcia budowy. Prace nad pływający domem mają się jednak zacząć jeszcze w listopadzie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, na jego budowę wystarczą 3 miesiące – może więc powstać do końca tego roku. W przyszłym zaś zostanie wykończony. Dlaczego tak krótko? Dom ma zostać zbudowany przy użyciu komponentów powstałych w fabryce i składanych na miejscu, gdzie dom będzie wodowany. Jego siłą mają być najbardziej nowoczesne technologie – to one pozwolą mu być całkowicie niezależnym od sieci w marinie.

Na szczęście, ten fantastyczny projekt i jego twórcy cieszą się zaufaniem założycieli platformy wspieram.to dzięki której pozyskali fundusze. Są oni dobrze poinformowani o powodach opóźnienia i kibicują Patrykowi i Oli. Podobnie zresztą jak wszystkie osoby, którym odważny i ambitny pomysł pływającego domu wydaje się nie tylko ewenementem architektonicznym, ale także sygnałem, iż w Polsce można zrobić coś zupełnie niezwykłego!

Jeśli podobają się Wam takie nowoczesne rozwiązania w budownictwie to zapraszamy np. do zapoznania się systemem bezokapowym Galeco, dzięki któremu wszystkie rynny wokół domu są niewidoczne z zewnątrz, a woda deszczowa mimo wszystko jest skutecznie odprowadzana.

Share this Story
  • Trendy Wydarzenia

    Dom na Odrze popłynie do końca roku

    Ponad rok temu, Ola i Patryk za pomocą platformy wspieram.to zbierali fundusze na realizację całkowicie szalonego projektu – budowę pływającego domu ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Trendy

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline