Trendy

Największe trendy mieszkaniowe na rok 2018

Coraz większy odsetek Polaków decyduje się na swoje wymarzone mieszkanie. Deweloperzy zauważyli, zdecydowany wzrost zakupu mieszkań. W pierwszym kwartale roku 2018, odsetek ten wzrósł o 11%. Wykonawcy aby zdobyć nowych klientów, proponują coraz to nowy wachlarz usług, a w tym najnowocześniejsze inteligentne rozwiązania.

Jak mówi GUS, na początku tego roku nastąpił zdecydowany wzrost zakupu mieszkań. Nie tylko to wzrosło. Wzrosła ilość wniosków, proszących o wydanie pozwolenia na budowę, oraz sama ilość budowanych domów. Według specjalistów istnieją trzy główne nurty w budowie domów.

Inteligentne rozwiązania

Możliwość sterowania naszym mieszkaniem, czy domem, to niedaleka przyszłość. Już teraz istnieją takie aplikację, lecz nie są używane powszechnie. Inteligentny dom, nadaje nam wygody, ale również poczucia bezpieczeństwa. Możemy poza domem monitorować sytuację z naszego mieszkania. Mamy tutaj pełną nad nim kontrolę. W przypadku, gdy zapomnimy zamknąć drzwi, możemy zrobić to mobilnie.

Funkcjonalizm nade wszystko

Znów do łask powraca funkcjonalizm połączony z prostotą. Wnętrza, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale można je w różnoraki sposób wykorzystać. Nacisk tutaj kładziony jest na użyteczność. Jest to dobra wiadomość dla osób, które nie mają dużych funduszy na budowę lub zakup mieszkania. „Dziś jedno kliknięcie w ekran telefonu włącza klimatyzację lub zamyka okno. Co ten sam przycisk będzie robił jutro?” – nad tym zastanawia się Kamil Pawlak, prezes Paigo.

Odpowiednie korzystanie z energii

Coraz więcej ludzi ma świadomość, że energia, którą wytwarzamy kosztuję. Ludzie chcą żyć bardziej ekologicznie. Aby żyć energooszczędnie, wystarczy wdrożyć do swojego domu pewien system. Ten inteligentny system zmniejsza zużycie prądu, energii oraz wody. Należy myśleć długofalowo względem oszczędzania energii.

Według Pana Kamila Pawlaka, wygląda to tak:

„Oszczędzanie energii i prądu jest możliwe w nowoczesnym domu dzięki miernikom mocy. Narzędzia te sterują oświetleniem, ogrzewaniem oraz monitorują sprzęt elektryczny, co pozwala kontrolować wszelkie koszty związane ze zużyciem energii. Dzięki naszym rozwiązaniom home intelligence nasz dom może być ekologiczny, a my na tym zaoszczędzimy”.

Share this Story
 • Trendy

  Największe trendy mieszkaniowe na rok 2018

  Coraz większy odsetek Polaków decyduje się na swoje wymarzone mieszkanie. Deweloperzy zauważyli, zdecydowany wzrost zakupu mieszkań. W pierwszym kwartale roku 2018, ...
 • Kolor roku 2018 - Ultra Violet
  Trendy

  Trendy wnętrzarskie na rok 2018

  Wraz z początkiem roku, wiele osób decyduję się na zmianę aranżacji swoich wnętrz. Aby jednak wyremontować swoje cztery kąty lub zaaranżować ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Trendy

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline