Aranżacje, Trendy

Sypialnia jak ze snu

Sypialnia to jedno z najważniejszym miejsc w każdym domu. To tu odpoczywamy, relaksujemy się oraz ukrywamy się, kiedy chcemy choć na chwilę być samemu. Sypialnia, bardziej niż wybitnie funkcjonalne pomieszczenia, jak choćby kuchnia łazienka, oddaje gust gospodarzy. Przy jej urządzaniu, zwykle więc dajemy całą swoją duszę. A co, gdy nie wiemy jak wygląda sypialnia naszych marzeń? Sięgamy po sprawdzone aranżacje!

Urządzanie sypialni jak ze snu rozpoczynamy od łóżka. Nie może być ono jednak wyłącznie pięknym, głównym akcentem pokoju. To, co w łóżku najważniejsze to jego wygoda, którą zapewnia dobrej jakości materac, na który warto wydać więcej niż mniej. Oszczędności szukać można w łóżkowej ramie – i właśnie proste, oszczędne projekty łóżek są obecnie na topie. Drewniana rama bez zbędnych ozdób daje szanse na wiele różnych aranżacji. Ogromnie popularne są także łóżka tapicerowane – jest wyjątkowo komfortowy, przyjemny w dotyku, ale też uniwersalny w swych wyglądzie, łatwo więc dopasować go do pomieszczenia niemal w każdym stylu. Powoli rozstajemy się też z modą na niezliczone poduszki i pstrokate kapy – dziś liczy się prosty zestaw w jasnych, klasycznych barwach.

Prostota w sypialni jest dziś modna także w wyborze mebli. Wybierając je, najlepiej kierować się funkcjonalnością i pojemnością, dbając przy tym, aby nie zajmowały one przesadnie dużo miejsca. Meble do sypialni powinny mieć lekką formę i konstrukcję, dzięki której pokój ten nie będzie traktowany jak przechowalnia wszystkiego tego, czego nie chcemy eksponować w innych pokojach. Im mniej będzie więc w niej niepotrzebnych mebli, tym lepiej.

Najmodniejsze projekty wnętrz sypialnianych stawiają dziś na neutralne barwy – szczególną popularnością cieszą się zaś kolory ziemi. Pozwalają one na optyczne powiększenie przestrzeni i wprowadzają do wnętrza więcej światła. Wybieramy więc przede wszystkim beże, białości, jasne brązy oraz szarości. Aby nieco urozmaicić wygląd sypialni, warto postawić na ciekawy, oryginalny akcent – np. tapetę wyłącznie za zagłówkiem łóżka, wzór stworzony przy użyciu szablonu, czy ciekawą fakturę i strukturę ściany.

Choć niektórzy decydują się sypialnię połączyć z siłownią, czy zamieniają ją w pokój telewizyjny, gdzie odpoczywając oglądamy ulubione filmy, zawsze warto pamiętać, iż jej najważniejszą funkcją jest sen. A tego, lepiej nie zakłócać widokiem sprzętów, mebli, ozdób i przedmiotów, które równie dobrze, można postawić w pokoju dziennym.

Share this Story
  • Aranżacje Trendy

    Sypialnia jak ze snu

    Sypialnia to jedno z najważniejszym miejsc w każdym domu. To tu odpoczywamy, relaksujemy się oraz ukrywamy się, kiedy chcemy choć na ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Aranżacje

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline