Wydarzenia

Na poznańskich targach budowlanych po prostu trzeba być!

Międzynarodowe Targi Poznańskie kilka dni temu gościły w swoich halach wystawowych targi budowlane BUDMA. To jedno z największych wydarzeń tego typu w tej części Europy – bogatą ofertę zawierającą nowoczsne drzwi, okna systemy grzewcze, dachy czy wręcz calutkie domy podziwiali nie tylko przedstawiciele branży i osoby działające na jej zapleczu. Była to też świetna okazja dla inwestorów – przyszłych i obecnych – do tego, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie.

Na tegoroczne targi Budma zjechało kilkaset wystawców pochodzących z każdego zakątku globu. To co ich łączy to przede wszystkim wysokie wykorzystanie nowoczesnych technologii w budownictwie oraz podążanie oraz kreowanie najnowszych trendów. W każdym dziale znaleźć można było interesujące rozwiązania pozwalające na tworzenie wysoce funkcjonalnego, ale i pięknego domu – tak jest choćby w przypadku rozsuwających się, pięknych i świetnie izolujących okien o potrójnej szybie, systemy do budowy własnego ogrodu zimowego. Nie brakowało też ciekawych przykładów basenów – także takich, które może łatwo przewozić, interesujących systemów grzewczych i kominków, które same rozpalają się.

Budma to jednak nie tylko wystawa – to też możliwość zdobycia wiedzy na temat trendów budowlanych, architektonicznych i urbanistycznych podczas wykładów oraz dyskusji. Do najważniejszych gości zaproszonych w tym roku należy Fernando Menis, twórca nagradzanego projektu CKK Jordanki w Toruniu. Słynie on z tego, iż w swoich koncepcjach nawiązuje do kształtów naturalnych, a także stawia na intrygujące połączenia materiałów naturalnych oraz sztucznych.

Podczas targów można było także poznać Stanisława Niemczyka, wybitnego polskiego architekta znanego z ekstrawaganckiego stylu oraz wziąć udziału w debacie na temat odpowiedzialności społecznej spoczywającej na architektach, którą poprowadzi Jakub Głaz – dziennikarz i krytyk architektury,

A to nie wszystko – na targach przewidziano także coś dla fachowców. Były to przede wszystkim warsztaty poświęcone montażowi drzwi, okien bram lub zasłon przy wykorzystaniu nowoczesnych technik oraz narzędzi. Osoby z branży mogły także własnoręcznie sprawdzić konkretny sprzęt i materiały, tak aby dobrze poznać jego zalety. Wśród tegorocznych eksponentów nie zabrakło firmy Galeco – jednego z czołowych producentów systemów rynnowych.

Budma to dziś jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych dla każdego budowlańca w kraju oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Rokrocznie targi odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób – to doskonały dowód na to, iż w Poznaniu po prostu trzeba być!

Share this Story
  • Wydarzenia

    Na poznańskich targach budowlanych po prostu trzeba być!

    Międzynarodowe Targi Poznańskie kilka dni temu gościły w swoich halach wystawowych targi budowlane BUDMA. To jedno z największych wydarzeń tego typu ...
Load More Related Articles
Load More By Piotr
Load More In Wydarzenia

Leave a Reply

Check Also

Styl Hamptons – co i jak?

Nazwa Hamptons wzięła się od kilku nadmorskich miejscowości ...

Inline
Inline